Licensed to Pacific Lutheran University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/3/2018 02:55 PM
                             L&C @ PLU - 11/3/2018                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacific Lutheran University-PN  'A'                    NT    4:14.10   11  
     1) Kishaba, Kiyomi 19              2) Nguyenle, Victoria 20          
     3) Hamilton, Bailey 18             4) Kearney, Lauren 20             
       29.95  1:01.71    32.96  1:10.65    29.61  1:04.84    26.68    56.90
  2 Pacific Lutheran University-PN  'B'                    NT    4:21.65    4  
     1) Ritcey, Tess 18                 2) Straume, Ingrid 22             
     3) Bishoff, Sydney 21              4) Mundle, Whitney 21             
       32.52  1:06.92    33.18  1:11.53    30.02  1:04.91    27.61    58.29
  3 Lewis & Clark College-OR  'A'                          NT    4:26.19    2  
     1) Fiddler, KK B 18                2) Khong, Erin B 19               
     3) Chirayath, Margot C 19          4) Murray, Sabrina M 19           
       31.96  1:06.17    34.87  1:14.12    30.42  1:07.37    27.93    58.53
  4 Pacific Lutheran University-PN  'C'                    NT   x4:27.91  
     1) Webb, Kylie 21                  2) Messineo, Tabitha 18           
     3) Ross, Olivia 18                 4) Smith, Lindsay 21              
       32.25  1:06.53    33.80  1:13.25    30.78  1:07.15    28.62  1:00.98
  5 Lewis & Clark College-OR  'B'                          NT    4:33.98  
     1) Brandt, Julia M 19              2) Orness, Ciara N 19             
     3) DePaepe, Anna 21                4) Chang, Alys J 18               
       33.70  1:10.02    35.01  1:14.98    30.82  1:09.76    28.52    59.22
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacific Lutheran University-PN  'A'                    NT    3:40.95   11  
     1) Buchanan, James 20              2) Koivisto, Seth 19              
     3) Hecksel, Phillip 19             4) Mortensen, Hayden 21           
       27.53    55.78    28.73  1:01.41    25.33    55.39    22.26    48.37
  2 Pacific Lutheran University-PN  'B'                    NT    3:50.46    4  
     1) Benigno, Jonah 18               2) Lozensky, Jeff 20              
     3) Cutter, Charlie 18              4) Chandler, Christiaan 19        
       28.89    59.22    29.39  1:03.48    25.67    55.62    24.25    52.14
  3 Lewis & Clark College-OR  'A'                          NT    3:57.29    2  
     1) Shepel, Ian A 19                2) Witmer, William 20             
     3) Jackson, Matt 20                4) Raphael, Sam 21                
       29.77  1:01.57    29.22  1:03.60    26.06    56.90    25.93    55.22
  4 Pacific Lutheran University-PN  'C'                    NT   x4:03.96  
     1) Waltz, James 19                 2) Celebrado, Nicolas 18          
     3) Hippe, Kyle 19                  4) Kawakami, Sam 22               
       29.54  1:02.18    30.67  1:06.85    29.02  1:02.17    24.33    52.76
  5 Lewis & Clark College-OR  'B'                          NT    4:20.32  
     1) Bundenthal, Sam 22              2) Beirne, Nathan 21              
     3) Spiecker, Alex N 18             4) Lebovic, Zachary S 19          
       32.03  1:06.03    35.20  1:16.71    25.32    57.26    27.91  1:00.32
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 VanHeyningen, Hannah      17 PLU-PN                    NT   11:29.40    9  
      31.23   33.85   34.40   34.55   34.44   34.63   34.76   34.56
      34.78   35.10   34.91   34.90   34.79   35.18   34.88   35.13
      34.83   34.95   34.12   33.41                                
  2 Burke, Allie              18 PLU-PN                    NT   11:45.67    4  
      32.52   35.07   35.56   35.46   35.71   35.48   35.91   35.96
      36.08   36.02   35.02   35.28   35.42   35.59   35.22   35.36
      35.30   35.57   35.21   33.93                                
  3 Shannon, Alex             19 PLU-PN                    NT   11:54.95    3  
      31.77   35.00   35.19   35.12   35.37   35.62   36.03   35.88
      36.45   36.67   36.41   37.33   36.36   36.91   36.82   36.52
      36.95   36.46   34.96   33.13                                
  4 Couch, Isabelle M         18 L&C-OR                    NT   12:20.90    2  
      32.89   35.79   36.13   36.33   36.40   35.94   36.23   36.19
      36.01   36.32   36.16   36.30   36.29   36.43   36.08   35.99
      36.00   35.77   35.38   58.27                                
  5 Skaggs, Emily             20 L&C-OR                    NT   12:27.48    1  
      33.21   36.44   36.83   37.53   37.63   37.67   37.97   38.08
      38.20   37.91   37.88   37.65   38.00   37.66   37.99   37.54
      37.75   37.99   37.27   36.28                                
  6 Anderson, Grace R         19 L&C-OR                    NT   13:03.38  
      33.72   37.54   39.15   39.86   38.64   39.26   39.40   39.82
      39.60   39.64   39.82   39.62   39.59   39.84   40.04   39.89
      39.78   39.65   39.63   38.89                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monteleone, Kyle C        20 L&C-OR                    NT   10:39.32    9  
      28.25   31.81   31.70   32.26   32.36   32.75   32.36   33.09
      32.25   32.76   31.99   32.71   32.15   32.30   31.67   32.10
      31.37   32.28   31.21   31.95                                
  2 Jerome, Bradley           21 PLU-PN                    NT   10:41.69    4  
      28.60   31.23   31.94   32.20   32.40   32.63   32.60   32.41
      32.12   32.35   32.38   33.28   32.72   32.51   32.21   32.31
      32.64   31.94   31.48   31.74                                
  3 Toschi, Jared             20 PLU-PN                    NT   10:43.88    3  
      29.33   31.95   32.57   32.77   32.70   32.47   32.77   32.57
      32.69   32.53   32.29   32.47   32.47   32.49   32.13   32.15
      32.55   32.44   31.74   30.80                                
  4 Spiecker, Alex N          18 L&C-OR                    NT   10:57.53    2  
      28.77   32.17   32.92   33.34   33.76   33.70   33.94   34.04
      33.57   33.32   33.71   33.37   33.91   33.26   33.53   32.18
      32.76   33.26   32.01   30.01                                
  5 Olufson, Ian              20 PLU-PN                    NT   11:28.36    1  
      28.81   32.79   33.34   33.87   33.73   34.16   34.46   34.38
      34.52   35.13   35.90   35.12   35.64   35.58   35.88   36.63
      35.10   35.30   34.80   33.22                                
  6 Virgin, Ben               20 L&C-OR                    NT   12:17.43  
      32.03   36.76   37.24   37.88   37.42   36.42   37.62   38.35
      37.72   37.23   37.49   36.95   37.30   37.62   36.98   36.86
      36.77   36.45   36.76   35.58                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kometani, Kassie          21 L&C-OR                    NT    2:02.73    9  
      28.50   31.79   31.54   30.90                                
  2 Hamilton, Bailey          18 PLU-PN                    NT    2:04.28    4  
      28.19   32.20   32.83   31.06                                
  3 Murray, Sabrina M         19 L&C-OR                    NT    2:05.48    3  
      29.24   32.10   32.20   31.94                                
  4 Nguyenle, Victoria        20 PLU-PN                    NT    2:06.18    2  
      29.01   31.77   32.72   32.68                                
  5 Bingea, Taylor            21 PLU-PN                    NT    2:06.68    1  
      29.00   32.43   32.90   32.35                                
  6 Chirayath, Margot C       19 L&C-OR                    NT    2:10.31  
      29.95   32.48   34.20   33.68                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bergh, August             21 L&C-OR                    NT    1:51.31    9  
      26.14   28.86   56.31                                        
  2 Curtis, Jackson           21 PLU-PN                    NT    1:51.50    3.5
      25.02   28.07   29.27   29.14                                
  2 Singstad, Elijah          21 PLU-PN                    NT    1:51.50    3.5
      25.26   28.24   29.49   28.51                                
  4 Greener, JP P             18 L&C-OR                    NT    1:51.71    2  
      25.34   28.45   29.16   28.76                                
  5 Buchanan, James           20 PLU-PN                    NT    1:55.26    1  
      27.13   29.18   28.73   30.22                                
  6 Witmer, William           20 L&C-OR                    NT    1:58.97  
      27.02   30.32   31.05   30.58                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gerrior, Eleanor          21 L&C-OR                    NT      25.60    9  
  2 Kearney, Lauren           20 PLU-PN                 25.89      25.92    4  
  3 Duran, Sam                19 L&C-OR                    NT      26.10    3  
  4 Brownrigg, Emma           18 PLU-PN                 26.37      26.25    2  
  5 Karson, Caroline H        18 L&C-OR                    NT      26.27    1  
  6 Ritcey, Tess              18 PLU-PN                 27.39      27.14  
 -- Bishoff, Sydney           21 PLU-PN                 27.04     X26.55  
 -- Duven, Bridget            19 PLU-PN                 27.78     X27.65  
 -- Serrano, Juliana          19 PLU-PN                 28.77     X29.01  
 -- Megna, Claire             21 L&C-OR                    NT     X29.18  
 -- Kates, Anna D             18 L&C-OR                    NT     X29.61  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mortensen, Hayden         21 PLU-PN                 22.15      21.92    9  
  2 Goodman, Jacob            21 PLU-PN                 22.47      22.61    4  
  3 Butcher, Andrew J         19 L&C-OR                    NT      22.66    3  
  4 Cutter, Charlie           18 PLU-PN                    NT      23.33    2  
  5 Raphael, Sam              21 L&C-OR                    NT      24.11    1  
  6 Beirne, Nathan            21 L&C-OR                    NT      27.32  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simpson, Kaycee           20 PLU-PN                    NT    2:13.67    9  
      29.03   34.14   38.45   32.05                                
  2 Straume, Ingrid           22 PLU-PN                    NT    2:19.88    4  
      31.37   36.34   41.04   31.13                                
  3 Khong, Erin B             19 L&C-OR                    NT    2:20.23    3  
      29.88   36.64   41.16   32.55                                
  4 Chang, Alys J             18 L&C-OR                    NT    2:21.85    2  
      30.85   36.84   40.43   33.73                                
  5 Mundle, Whitney           21 PLU-PN                    NT    2:25.91    1  
      32.68   39.45   41.41   32.37                                
  6 Fiddler, KK B             18 L&C-OR                    NT    2:26.61  
      31.54   36.89   44.41   33.77                                
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koivisto, Seth            19 PLU-PN                    NT    2:04.67    9  
      26.00   33.17   34.99   30.51                                
  2 Benigno, Jonah            18 PLU-PN                    NT    2:09.10    4  
      27.31   32.48   36.95   32.36                                
  3 Jackson, Matt             20 L&C-OR                    NT    2:13.29    3  
      27.33   37.25   37.08   31.63                                
  4 Thompson, Peter           18 PLU-PN                    NT    2:13.99    2  
      29.23   37.22   38.46   29.08                                
  5 Shepel, Ian A             19 L&C-OR                    NT    2:14.28    1  
      27.50   33.64   42.14   31.00                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simpson, Kaycee           20 PLU-PN                    NT    2:11.95    9  
      30.31   32.42   34.27   34.95                                
  2 Karson, Caroline H        18 L&C-OR                    NT    2:20.52    4  
      30.21   34.78   37.34   38.19                                
  3 Bingea, Taylor            21 PLU-PN                    NT    2:21.10    3  
      31.76   35.48   37.21   36.65                                
  4 Gerrior, Eleanor          21 L&C-OR                    NT    2:24.23    2  
      32.17   36.01   37.10   38.95                                
  5 Ross, Olivia              18 PLU-PN                    NT    2:31.73    1  
      32.60   37.98   40.44   40.71                                
  6 Chirayath, Margot C       19 L&C-OR                    NT    2:32.22  
      33.25   38.22   40.21   40.54                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cutter, Charlie           18 PLU-PN                    NT    2:06.24    9  
      28.09   31.58   33.12   33.45                                
  2 Hecksel, Phillip          19 PLU-PN                    NT    2:06.84    4  
      28.33   32.49   32.50   33.52                                
  3 Lozensky, Jeff            20 PLU-PN                    NT    2:09.74    3  
      28.62   32.83   34.33   33.96                                
  4 Bress, Matt               20 L&C-OR                    NT    2:10.49    2  
      28.57   33.29   34.40   34.23                                
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kometani, Kassie          21 L&C-OR                    NT      56.44    9  
      27.53   28.91                                                
  2 Hamilton, Bailey          18 PLU-PN                    NT      57.00    4  
      27.37   29.63                                                
  3 Brownrigg, Emma           18 PLU-PN                    NT      57.05    3  
      27.79   29.26                                                
  4 Kearney, Lauren           20 PLU-PN                    NT      57.28    2  
      28.11   29.17                                                
  5 Couch, Isabelle M         18 L&C-OR                    NT    1:01.75    1  
      30.17   31.58                                                
  6 Kates, Anna D             18 L&C-OR                    NT    1:08.50  
      32.69   35.81                                                
 -- Perkins, Rebecca          20 PLU-PN                    NT   X1:00.50  
      28.48   32.02                                                
 -- Oshiro, Tori              18 PLU-PN                    NT   X1:00.54  
      29.48   31.06                                                
 -- Creaver, Gabriella        20 PLU-PN                    NT   X1:00.55  
      28.61   31.94                                                
 -- Smith, Lindsay            21 PLU-PN                    NT   X1:02.17  
      29.15   33.02                                                
 -- Serrano, Juliana          19 PLU-PN                    NT   X1:04.95  
      30.24   34.71                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mortensen, Hayden         21 PLU-PN                    NT      48.46    9  
      23.08   25.38                                                
  2 Singstad, Elijah          21 PLU-PN                    NT      49.28    4  
      23.48   25.80                                                
  3 Butcher, Andrew J         19 L&C-OR                    NT      50.09    3  
      24.15   25.94                                                
  4 Greener, JP P             18 L&C-OR                    NT      50.59    2  
      24.32   26.27                                                
  5 Olufson, Ian              20 PLU-PN                 51.44      52.19    1  
      24.95   27.24                                                
  6 Raphael, Sam              21 L&C-OR                    NT      54.89  
      26.03   28.86                                                
 
Event 15  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kishaba, Kiyomi           19 PLU-PN                    NT    2:16.07    9  
      31.26   34.10   35.37   35.34                                
  2 Duran, Sam                19 L&C-OR                    NT    2:16.88    4  
      31.79   34.84   36.21   34.04                                
  3 Fiddler, KK B             18 L&C-OR                    NT    2:21.51    3  
      34.07   36.49   35.77   35.18                                
  4 VanHeyningen, Hannah      17 PLU-PN                    NT    2:23.71    2  
      33.81   36.54   36.53   36.83                                
  5 Shannon, Alex             19 PLU-PN                    NT    2:25.51    1  
      33.85   36.89   37.82   36.95                                
  6 Brandt, Julia M           19 L&C-OR                    NT    2:32.21  
      35.08   38.18   39.56   39.39                                
 
Event 16  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buchanan, James           20 PLU-PN                    NT    2:08.02    9  
      29.12   31.94   32.39   34.57                                
  2 Benigno, Jonah            18 PLU-PN                    NT    2:09.57    4  
      31.25   32.74   32.72   32.86                                
  3 Goodman, Jacob            21 PLU-PN                    NT    2:09.70    3  
      29.44   33.05   33.67   33.54                                
  4 Monteleone, Kyle C        20 L&C-OR                    NT    2:11.64    2  
      30.31   32.87   34.26   34.20                                
  5 Shepel, Ian A             19 L&C-OR                    NT    2:15.03    1  
      30.97   33.56   35.38   35.12                                
  6 Bundenthal, Sam           22 L&C-OR                    NT    2:27.13  
      33.82   37.61   37.95   37.75                                
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simpson, Kaycee           20 PLU-PN                    NT    5:29.39    9  
      29.85   32.39   33.07   33.16   33.32   33.78   33.74   33.86
      33.37   32.85                                                
  2 Chang, Alys J             18 L&C-OR                    NT    5:34.66    4  
      29.99   32.65   33.57   33.97   34.23   33.97   34.13   34.16
      34.40   33.59                                                
  3 Bingea, Taylor            21 PLU-PN                    NT    5:36.58    3  
      31.18   33.73   34.24   34.35   34.30   34.13   33.94   33.57
      33.79   33.35                                                
  4 Murray, Sabrina M         19 L&C-OR                    NT    5:40.22    2  
      30.90   33.53   34.55   34.33   34.74   34.38   34.31   34.47
      34.60   34.41                                                
  5 Burke, Allie              18 PLU-PN                    NT    5:55.37    1  
      30.81   34.63   35.62   36.31   36.55   36.47   36.47   36.24
      36.50   35.77                                                
  6 Skaggs, Emily             20 L&C-OR                    NT    6:02.72  
      32.38   35.76   36.13   36.54   37.02   37.06   37.48   37.46
      37.12   35.77                                                
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jerome, Bradley           21 PLU-PN                    NT    5:05.94    9  
      27.09   29.77   30.47   31.23   31.10   31.09   31.37   31.62
      31.50   30.70                                                
  2 Bergh, August             21 L&C-OR                    NT    5:11.01    4  
      28.77   31.20   32.27   32.66   32.37   31.99   31.20   31.00
      30.95   28.60                                                
  3 Curtis, Jackson           21 PLU-PN                    NT    5:11.77    3  
      28.44   31.23   32.41   32.80   32.97   31.68   32.49   32.63
      29.19   27.93                                                
  4 Spiecker, Alex N          18 L&C-OR                    NT    5:14.44    2  
      27.98   31.42   33.05   32.66   32.87   32.64   31.90   32.10
      30.44   29.38                                                
  5 Toschi, Jared             20 PLU-PN                    NT    5:14.64    1  
      28.35   31.35   32.37   32.03   32.24   32.09   32.24   31.86
      32.34   29.77                                                
  6 Bress, Matt               20 L&C-OR                    NT    5:39.76  
      30.17   32.65   34.52   34.97   35.10   34.66   34.88   35.12
      34.51   33.18                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyenle, Victoria        20 PLU-PN                    NT    2:31.32    9  
      34.95   37.95   39.08   39.34                                
  2 Straume, Ingrid           22 PLU-PN                    NT    2:36.64    4  
      36.81   40.32   40.11   39.40                                
  3 Khong, Erin B             19 L&C-OR                    NT    2:36.92    3  
      36.37   39.96   40.73   39.86                                
  4 Orness, Ciara N           19 L&C-OR                    NT    2:37.61    2  
      35.67   40.36   40.97   40.61                                
  5 Mundle, Whitney           21 PLU-PN                    NT    2:40.28    1  
      36.24   41.33   41.74   40.97                                
  6 DePaepe, Anna             21 L&C-OR                    NT    2:48.19  
      38.01   43.05   44.03   43.10                                
 -- Oshiro, Tori              18 PLU-PN                    NT   X2:37.85  
      36.74   40.21   40.53   40.37                                
 -- Webb, Kylie               21 PLU-PN                    NT   X2:43.28  
      37.34   41.65   42.24   42.05                                
 -- Messineo, Tabitha         18 PLU-PN                    NT   X2:45.93  
      37.07   42.33   43.30   43.23                                
 -- Elliot, Maddie            18 PLU-PN                    NT   X2:48.45  
      37.56   42.67   43.90   44.32                                
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Koivisto, Seth            19 PLU-PN                    NT    2:18.63    9  
      30.89   34.62   36.62   36.50                                
  2 Lozensky, Jeff            20 PLU-PN                    NT    2:20.39    4  
      31.81   35.97   36.53   36.08                                
  3 Kawakami, Sam             22 PLU-PN                    NT    2:21.16    3  
      31.47   35.74   36.78   37.17                                
  4 Witmer, William           20 L&C-OR                    NT    2:21.36    2  
      32.66   35.95   36.48   36.27                                
  5 Jackson, Matt             20 L&C-OR                    NT    2:24.96    1  
      32.72   37.16   37.25   37.83                                
  6 Beirne, Nathan            21 L&C-OR                    NT    2:50.52  
      38.61   42.19   45.81   43.91                                
 
Event 21  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewis & Clark College-OR  'A'                          NT    3:45.56   11  
     1) Karson, Caroline H 18           2) Duran, Sam 19                  
     3) Gerrior, Eleanor 21             4) Kometani, Kassie 21            
       27.12    56.82    26.56    55.77    26.87    55.81    27.13    57.16
  2 Pacific Lutheran University-PN  'A'                    NT    3:52.94    4  
     1) Brownrigg, Emma 18              2) VanHeyningen, Hannah 17        
     3) Bishoff, Sydney 21              4) Ritcey, Tess 18                
       27.74    57.35    27.59    57.80    27.90    59.09    27.59    58.70
  3 Pacific Lutheran University-PN  'B'                    NT    4:02.22    2  
     1) Perkins, Rebecca 20             2) Messineo, Tabitha 18           
     3) Kishaba, Kiyomi 19              4) Elliot, Maddie 18              
       28.05    58.74    31.08  1:05.82    27.75    58.42    28.53    59.24
  4 Lewis & Clark College-OR  'B'                          NT    4:02.95  
     1) Brandt, Julia M 19              2) Skaggs, Emily 20               
     3) Couch, Isabelle M 18            4) Orness, Ciara N 19             
       30.32  1:02.83    28.22    59.61    29.00  1:00.28    28.96  1:00.23
  5 Pacific Lutheran University-PN  'C'                    NT   x4:03.77  
     1) Burke, Allie 18                 2) Creaver, Gabriella 20          
     3) Duven, Bridget 19               4) Smith, Lindsay 21              
       30.01  1:01.47    28.87  1:01.13    28.43  1:01.04    28.46  1:00.13
  6 Lewis & Clark College-OR  'C'                          NT   x4:20.64  
     1) Megna, Claire 21                2) DePaepe, Anna 21               
     3) Anderson, Grace R 19            4) Kates, Anna D 18               
       30.96  1:05.10    29.59  1:03.16    30.35  1:04.03    32.19  1:08.35
 
Event 22  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacific Lutheran University-PN  'A'                    NT    3:20.02   11  
     1) Singstad, Elijah 21             2) Goodman, Jacob 21              
     3) Jerome, Bradley 21              4) Hecksel, Phillip 19            
       49.22  1:13.20    26.90    50.73             26.43    23.65    49.66
  2 Lewis & Clark College-OR  'A'                          NT    3:22.47    4  
     1) Monteleone, Kyle C 20           2) Butcher, Andrew J 19           
     3) Greener, JP P 18                4) Bergh, August 21               
       52.39  1:16.27    26.07    49.48             25.51    24.13    51.21
  3 Pacific Lutheran University-PN  'B'                    NT    3:31.56    2  
     1) Chandler, Christiaan 19         2) Curtis, Jackson 21             
     3) Olufson, Ian 20                 4) Waltz, James 19                
       52.86  1:17.05    27.47    51.63    27.22                           
  4 Pacific Lutheran University-PN  'C'                    NT   x3:37.09  
     1) Toschi, Jared 20                2) Hippe, Kyle 19                 
     3) Celebrado, Nicolas 18           4) Thompson, Peter 18             
       55.62  1:20.64    27.71    53.58             29.58    25.34    53.29
  5 Lewis & Clark College-OR  'B'                          NT    4:01.20  
     1) Bundenthal, Sam 22              2) Bress, Matt 20                 
     3) Lebovic, Zachary S 19           4) Virgin, Ben 20                 
       58.45  1:26.31    31.71    59.77             32.37    29.41  1:02.75
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 22                    
 
  1. Pacific Lutheran University         125   2. Lewis & Clark College                80
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 22                     
 
  1. Pacific Lutheran University         149   2. Lewis & Clark College                55