Licensed to Whitman College       HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/11/2017 03:13 PM
                          Whitman vs LC - 11/11/2017                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitman College  'A'                              4:18.82    4:10.72   11  
     1) Selznick, Mara K 20             2) Hoffman, Becca A 19            
     3) Petrini, Leah R 18              4) Stahlecker, Tara E 21          
       29.12  1:00.10    32.54  1:10.68    28.99  1:02.94    27.02    57.00
  2 Lewis & Clark College-OR  'A'                          NT    4:16.96    4  
     1) Duran, Sam 18                   2) Khong, Erin B 18               
     3) Kometani, Kassie 20             4) Greene, Claire 19              
       29.79  1:01.96    35.08  1:14.30    28.48  1:01.37    28.21    59.33
  3 Whitman College  'B'                                   NT    4:23.16    2  
     1) Dempsey, Paige C 22             2) Williams, Miranda C 19         
     3) Gyongyosi, Maddy K 21           4) Matthews, Melia D 19           
       32.76  1:08.22    33.37  1:11.46    29.83  1:06.26    26.87    57.22
  4 Lewis & Clark College-OR  'B'                          NT    4:27.55  
     1) Brandt, Julia M 18              2) Raphael, Alex 21               
     3) Brammer, Lucia M 21             4) Preski, Kasia F 19             
       31.73  1:05.45    35.19  1:16.80    30.17  1:05.69    27.54    59.61
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitman College  'A'                              3:44.84    3:41.47   11  
     1) Sears, Jared N 22               2) Lenssen, Kieran L 20           
     3) Munro, Fisher J 20              4) Sun, Clark G 22                
       27.24    56.20    28.91  1:03.10    24.56    53.30    23.63    48.87
  2 Lewis & Clark College-OR  'A'                          NT    3:46.43    4  
     1) Monteleone, Kyle C 19           2) French, Miles H 21             
     3) Jackson, Matt 19                4) Butcher, Andrew J 18           
       27.90    58.20    29.02  1:02.95    25.37    56.25    23.26    49.03
  3 Whitman College  'B'                                   NT    4:02.60    2  
     1) Larkin, Teddy M 20              2) Bergeson, Lucas 19             
     3) Husband, Luke 19                4) Powell, Easton J 19            
       28.59    58.96    16.79  1:12.40    27.38  1:00.01    23.77    51.23
  4 Lewis & Clark College-OR  'B'                          NT    4:05.84  
     1) Bundenthal, Sam 21              2) Smith, Sam M 18                
     3) Lebovic, Zachary S 19           4) Bergamini, Jack V 21           
       31.53  1:05.37    30.50  1:07.36    26.77    58.37    25.93    54.74
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Sarah A         19 Whitman             11:18.10   11:13.56    9  
      30.30   32.18   32.82   33.32   33.80   33.84   33.55   34.06
      34.03   34.26   34.17   34.26   34.39   34.33   34.61   34.36
      34.65   34.16   34.03   32.44                                
  2 Murray, Sabrina M         18 L&C-OR                    NT   11:18.76    4  
      30.23   33.10   33.70   33.83   33.62   33.84   33.88   34.36
      34.13   34.62   34.33   34.55   34.67   34.57   34.57   34.79
      34.18   34.72   34.32   32.75                                
  3 Felley, Abbey I           19 Whitman             11:49.05   11:35.89    3  
      30.63   34.12   35.01   35.53   35.03   35.48   35.56   35.66
      35.45   35.59   35.49   35.27   35.19   35.16   35.10   35.02
      34.90   34.42   34.35   32.93                                
  4 James, Anna R             21 L&C-OR                    NT   11:57.21    2  
      32.30   34.86   35.83   35.76   36.14   35.63   36.10   36.10
      36.78   36.59   35.49   36.76   36.57   36.63   36.77   36.09
      36.54   35.86   35.83   34.58                                
  5 Skaggs, Emily             19 L&C-OR                    NT   12:12.33    1  
      32.01   35.72   36.32 1:13.72   36.89                   37.21
      36.79   37.00   37.10   37.35   37.36   37.27   37.21   36.72
      37.25   37.12   36.81   35.54                                
  6 Tyler, Erin C             18 Whitman             12:15.27   12:14.73  
      31.85   35.60   36.75   36.44   36.81   36.91   36.93   37.24
      37.37   37.69   37.59   37.39   37.55   37.31   37.55   37.16
      37.16   36.93   37.02   35.48                                
  7 Megna, Claire             20 L&C-OR                    NT   12:41.01  
      33.21   37.43   37.71   38.16   38.33   38.29   38.32   19.09
      20.05   37.79 1:16.25   38.31   37.89   38.00   38.65   38.69
      39.45   39.49   38.50   37.40                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monteleone, Kyle C        19 L&C-OR                    NT   10:39.44    9  
      28.46   31.15   31.38   31.57   31.84   32.05   32.13   32.33
      32.35   32.55   32.27   32.69   32.94   33.06   32.74   32.75
      32.63   32.44   32.14   29.97                                
  2 Nussbaum, Keith T         21 Whitman                   NT   10:50.34    4  
      28.08   30.42   31.24   31.85   32.47   32.65   32.45   32.51
      32.26   32.91   33.08   33.24   33.37   33.21   33.84   33.74
      34.05   33.66   33.26   32.05                                
  3 Torres, Jonathan V        21 L&C-OR                    NT   11:10.68    3  
      29.39   32.65   33.88   33.59   34.14   33.53   33.87   33.54
      33.60   33.84   33.99   34.07   33.78   33.89   34.23   34.05
      34.07   34.41   33.71   32.45                                
  4 Izbiky, Alex J            20 Whitman             11:14.96   11:17.12    2  
      30.20   32.29   33.38   33.88   34.60   34.06   34.42   34.76
      34.14   33.84   33.70   34.26   34.68   34.52   34.99   34.83
      33.50   34.50   33.83   32.74                                
  5 Virgin, Ben               19 L&C-OR                    NT   11:33.53    1  
      29.97   33.31   33.26   35.67   34.22   34.43   33.32   37.45
      35.57   35.05   35.73   35.23   34.74   35.88   36.04   34.81
      35.85   35.45   35.26   32.29                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Selznick, Mara K          20 Whitman              2:01.58    2:01.54    9  
      27.91   31.18   31.31   31.14                                
  2 Thomas, Gaby M            20 Whitman              2:07.20    2:02.52    4  
      28.48   30.83   31.64   31.57                                
  3 Duran, Sam                18 L&C-OR                    NT    2:03.41    3  
      28.39   31.15   32.16   31.71                                
  4 Davidson, Sarah A         19 Whitman              2:04.69    2:06.71    2  
      29.38   31.60   32.72   33.01                                
  5 Chirayath, Margot C       18 L&C-OR                    NT    2:09.85    1  
      30.05   32.58   33.22   34.00                                
  6 Anderson, Grace R         18 L&C-OR                    NT    2:11.40  
      30.44   32.84   34.31   33.81                                
  7 Dempsey, Paige C          22 Whitman              2:12.00    2:11.84  
    1:03.47   34.27   34.34                                        
  8 DePaepe, Anna             20 L&C-OR                    NT    2:13.50  
      30.41   33.49   34.92   34.68                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sun, Clark G              22 Whitman              1:47.42    1:46.97    9  
      25.02   27.31   27.96   26.68                                
  2 Bergh, August             20 L&C-OR                    NT    1:49.71    4  
      25.51   27.80   27.89   28.51                                
  3 Bergeson, Lucas           19 Whitman              1:58.92    1:52.79    3  
      25.32   28.06   29.32   30.09                                
  4 Munro, Fisher J           20 Whitman                   NT    1:53.83    2  
      26.74   28.78   29.26   29.05                                
  5 Bundenthal, Sam           21 L&C-OR                    NT    2:06.22    1  
      28.01   31.54   33.47   33.20                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hill, Zoe P               18 Whitman                25.04      24.85    9  
  2 Kometani, Kassie          20 L&C-OR                    NT      25.23    4  
  3 Low, Jill S               20 Whitman                26.68      26.45    3  
  4 Davidson, Katie E         21 Whitman                27.31      26.91    2  
  5 Luong, Jessica S          19 Whitman                27.19      26.97    1  
  6 Brandt, Julia M           18 L&C-OR                    NT      27.17  
  7 Raphael, Alex             21 L&C-OR                    NT      27.83  
  8 Gonicman, Liora           20 L&C-OR                    NT      29.29  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Butcher, Andrew J         18 L&C-OR                    NT      22.50    9  
  2 Aslett, Colin J           18 Whitman                22.52      22.57    4  
  3 Schlenk, Noah C           21 Whitman                23.19      23.06    3  
  4 Powell, Easton J          19 Whitman                23.83      23.61    2  
  5 Raphael, Sam              20 L&C-OR                    NT      23.96    1  
  6 Shepel, Ian A             18 L&C-OR                    NT      24.55  
  7 Lee, Alex J               22 Whitman                24.57      24.79  
  8 Gannon, Rowan             20 L&C-OR                    NT      25.00  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Khong, Erin B             18 L&C-OR                    NT    2:17.83    9  
      30.11   35.79   39.68   32.25                                
  2 Stahlecker, Tara E        21 Whitman              2:21.08    2:19.53    4  
      29.90   34.10   43.62   31.91                                
  3 Gyongyosi, Maddy K        21 Whitman              2:23.31    2:23.15    3  
      31.05   36.10   42.44   33.56                                
  4 Greene, Claire            19 L&C-OR                    NT    2:25.27    2  
      31.39   38.03   42.53   33.32                                
  5 Brammer, Lucia M          21 L&C-OR                    NT    2:25.29    1  
      28.99   38.86   43.80   33.64                                
  6 Preski, Kasia F           19 L&C-OR                    NT    2:25.58  
      31.50 1:19.06   35.02                                        
  7 Williams, Miranda C       19 Whitman              2:27.52    2:26.26  
      30.87 1:20.90   34.49                                        
  8 Hoffman, Becca A          19 Whitman              2:31.59    2:29.41  
      31.00   41.24   40.90   36.27                                
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodewald, Jonah D         20 Whitman              2:04.86    2:05.02    9  
      26.58   31.60   35.89   30.95                                
  2 French, Miles H           21 L&C-OR                    NT    2:08.74    4  
      27.12   32.93   37.15   31.54                                
  3 Jackson, Matt             19 L&C-OR                    NT    2:11.49    3  
      27.80   36.03   36.74   30.92                                
  4 Lenssen, Kieran L         20 Whitman                   NT    2:12.25    2  
      28.18   36.18   37.56   30.33                                
  5 Smith, Sam M              18 L&C-OR                    NT    2:21.57    1  
      28.51   38.41   40.47   34.18                                
  6 Salinger, Ben J           19 L&C-OR                    NT    2:47.42  
      28.37   46.73   22.81 1:09.51                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duran, Sam                18 L&C-OR                    NT    2:18.28    9  
      30.39   35.20   36.77   35.92                                
  2 Petrini, Leah R           18 Whitman              2:23.16    2:19.81    4  
      30.63   34.86   36.20   38.12                                
  3 Brammer, Lucia M          21 L&C-OR                    NT    2:24.49    3  
      32.67   36.39   37.29   38.14                                
  4 Tyler, Erin C             18 Whitman              2:28.06    2:26.57    2  
      31.99   37.14   38.82   38.62                                
  5 Davidson, Katie E         21 Whitman              2:30.67    2:31.99    1  
      32.45   37.58   40.30   41.66                                
  6 Chirayath, Margot C       18 L&C-OR                    NT    2:33.30  
      32.34   35.17   36.33   49.46                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Munro, Fisher J           20 Whitman              2:06.69    2:03.41    9  
      26.96   31.46   32.22   32.77                                
  2 Bress, Matt               19 L&C-OR                    NT    2:08.59    4  
      27.81   32.38   33.89   34.51                                
  3 Rodewald, Jonah D         20 Whitman                   NT    2:18.98    3  
      29.40   34.40   36.86   38.32                                
  4 Husband, Luke             19 Whitman                   NT    2:26.26    2  
      28.77   35.25   39.63   42.61                                
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Selznick, Mara K          20 Whitman                   NT      54.80    9  
      26.61   28.19                                                
  2 Hill, Zoe P               18 Whitman                54.96      55.12    4  
      26.59   28.53                                                
  3 Kometani, Kassie          20 L&C-OR                    NT      55.59    3  
      26.95   28.64                                                
  4 Thomas, Gaby M            20 Whitman                56.39      55.97    2  
      27.41   28.56                                                
  5 Low, Jill S               20 Whitman                58.51      59.16    1  
      28.16   31.00                                                
  6 Greene, Claire            19 L&C-OR                    NT      59.83  
      29.02   30.81                                                
  7 Megna, Claire             20 L&C-OR                    NT    1:03.68  
      30.41   33.27                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sun, Clark G              22 Whitman                47.66      47.42    9  
      22.82   24.60                                                
  2 Sears, Jared N            22 Whitman                53.22      48.81    4  
      23.40   25.41                                                
  3 Butcher, Andrew J         18 L&C-OR                    NT      49.14    3  
      23.77   25.37                                                
  4 Witmer, William           19 L&C-OR                    NT      50.98    2  
      24.38   26.60                                                
  5 Powell, Easton J          19 Whitman                53.24      52.02    1  
      25.15   26.87                                                
  6 Lee, Alex J               22 Whitman                54.72      53.11  
      26.31   26.80                                                
  7 Raphael, Sam              20 L&C-OR                    NT      54.27  
      26.34   27.93                                                
  8 Gannon, Rowan             20 L&C-OR                    NT      55.79  
      26.14   29.65                                                
 -- Beirne, Nathan            20 L&C-OR                    NT     X59.27  
      28.23   31.04                                                
 -- Salinger, Ben J           19 L&C-OR                    NT   X1:06.96  
 
Event 15  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Felley, Abbey I           19 Whitman              2:23.86    2:20.50    9  
      33.85   35.78   35.97   34.90                                
  2 Brandt, Julia M           18 L&C-OR                    NT    2:22.50    4  
      33.67   35.85   36.54   36.44                                
  3 DePaepe, Anna             20 L&C-OR                    NT    2:27.05    3  
      34.58   37.07   38.16   37.24                                
  4 Matthews, Melia D         19 Whitman              2:29.46    2:28.85    2  
      34.69   37.02   38.63   38.51                                
  5 Luong, Jessica S          19 Whitman                   NT    2:33.18    1  
      34.53   38.22   39.82   40.61                                
  6 Gonicman, Liora           20 L&C-OR                    NT    2:38.48  
      37.10                   40.97                                
 
Event 16  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aslett, Colin J           18 Whitman              2:00.60    2:02.02    9  
      28.32   30.96   31.39   31.35                                
  2 Monteleone, Kyle C        19 L&C-OR                    NT    2:07.13    4  
      29.39   32.05   32.88   32.81                                
  3 Larkin, Teddy M           20 Whitman              2:09.48    2:08.80    3  
      30.27   32.97   33.15   32.41                                
  4 Shepel, Ian A             18 L&C-OR                    NT    2:08.96    2  
      29.66   32.57   33.95   32.78                                
  5 Schlenk, Noah C           21 Whitman                   NT    2:18.07    1  
      32.42   35.40   36.26   33.99                                
  6 Bundenthal, Sam           21 L&C-OR                    NT    2:23.40  
      33.81   32.01   18.31   59.27                                
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davidson, Sarah A         19 Whitman              5:33.89    5:26.45    9  
      30.21   32.43   33.05   32.87   33.39   32.55   32.86   33.18
      33.59   32.32                                                
  2 Murray, Sabrina M         18 L&C-OR                    NT    5:32.14    4  
      30.60   33.07   33.20   33.53   33.13   33.27   33.71   34.28
      34.08   33.27                                                
  3 James, Anna R             21 L&C-OR                    NT    5:47.64    3  
      32.65   35.05   35.45   35.95   35.35   35.50   35.11   35.37
      34.49   32.72                                                
  4 Gyongyosi, Maddy K        21 Whitman              5:48.68    5:47.78    2  
      31.69   34.30   34.94   35.53   36.34   35.45   35.72   35.87
      34.77   33.17                                                
  5 Skaggs, Emily             19 L&C-OR                    NT    5:53.50    1  
      32.14   35.68   36.49   36.63   35.99   35.86   36.00   35.72
      35.67   33.32                                                
  6 Anderson, Grace R         18 L&C-OR                    NT    5:54.50  
      32.02   34.92   35.30   35.90   36.33   36.19   36.44   36.59
      36.09   34.72                                                
  7 Dempsey, Paige C          22 Whitman              6:02.46    6:05.34  
      31.75   35.23   36.33   37.12   36.73   37.31   37.93   38.11
      38.04   36.79                                                
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bergh, August             20 L&C-OR                    NT    5:04.00    9  
      28.05   31.11   31.85   31.94   31.29   31.20   30.28   30.12
      29.57   28.59                                                
  2 Bergeson, Lucas           19 Whitman              5:18.83    5:07.21    4  
      28.06   30.78   31.76   31.96   31.61   31.16   30.48   30.63
      29.79   30.98                                                
  3 Torres, Jonathan V        21 L&C-OR                    NT    5:23.08    3  
      30.54   33.12   32.30   31.98   20.07   42.21   36.27   33.60
      32.27   30.72                                                
  4 Izbiky, Alex J            20 Whitman              5:30.68    5:24.67    2  
      29.75   31.58   32.49   33.14   33.40   33.40   32.65   33.66
      33.46   31.14                                                
  5 Bress, Matt               19 L&C-OR                    NT    5:37.63    1  
      30.32   33.63   34.71   34.17   34.48   34.93   34.91   34.33
      34.70   31.45                                                
  6 Virgin, Ben               19 L&C-OR                    NT    5:44.24  
      30.06   33.89   35.06   35.76   35.39   35.19   35.45   34.92
      34.86   33.66                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoffman, Becca A          19 Whitman              2:33.97    2:33.32    9  
      34.94   39.33   39.20   39.85                                
  2 Khong, Erin B             18 L&C-OR                    NT    2:34.97    4  
      35.77   39.08   39.76   40.36                                
  3 Williams, Miranda C       19 Whitman              2:41.92    2:37.02    3  
      36.43   39.87   40.75   39.97                                
  4 Li, Amanda K              20 Whitman              2:44.44    2:40.97    2  
      37.94   41.48   41.03   40.52                                
  5 Preski, Kasia F           19 L&C-OR                    NT    2:41.47    1  
      36.23   40.82   42.36   42.06                                
  6 Raphael, Alex             21 L&C-OR                    NT    2:46.17  
      37.49   42.15   43.25   43.28                                
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nussbaum, Keith T         21 Whitman              2:17.84    2:17.34    9  
      31.25   34.65   35.24   36.20                                
  2 French, Miles H           21 L&C-OR                    NT    2:18.35    4  
      30.43   34.84   36.31   36.77                                
  3 Witmer, William           19 L&C-OR                    NT    2:23.12    3  
      31.19   36.37   36.95   38.61                                
  4 Jackson, Matt             19 L&C-OR                    NT    2:23.29    2  
      32.72   36.22   37.07   37.28                                
  5 Lenssen, Kieran L         20 Whitman                   NT    2:26.64    1  
      32.31   36.65   38.64   39.04                                
  6 Beirne, Nathan            20 L&C-OR                    NT    2:48.89  
      37.15   41.59   44.74   45.41                                
 
Event 21  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitman College  'A'                              3:41.65    3:45.38   11  
     1) Thomas, Gaby M 20               2) Stahlecker, Tara E 21          
     3) Felley, Abbey I 19              4) Hill, Zoe P 18                 
       27.37    56.30    26.94    56.18    27.63    57.14    26.27    55.76
  2 Lewis & Clark College-OR  'A'                          NT    4:00.31    4  
     1) Murray, Sabrina M 18            2) Chirayath, Margot C 18         
     3) Skaggs, Emily 19                4) James, Anna R 21               
       27.99    58.38    28.04  1:00.14    28.83  1:00.57    29.71  1:01.22
  3 Whitman College  'B'                                   NT    4:00.54    2  
     1) Matthews, Melia D 19            2) Luong, Jessica S 19            
     3) Li, Amanda K 20                 4) Low, Jill S 20                 
       28.18    58.68    28.84  1:01.25    29.53  1:01.82    28.81    58.79
  4 Lewis & Clark College-OR  'B'                          NT    4:15.36  
     1) Anderson, Grace R 18            2) Megna, Claire 20               
     3) Gonicman, Liora 20              4) DePaepe, Anna 20               
       29.75  1:01.86    30.81  1:05.48    30.50  1:05.26    29.85  1:02.76
 
Event 22  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whitman College  'A'                              3:13.82    3:17.76   11  
     1) Rodewald, Jonah D 20            2) Schlenk, Noah C 21             
     3) Sears, Jared N 22               4) Aslett, Colin J 18             
       24.49    50.47    23.91    49.77    22.48    48.09    23.20    49.43
  2 Lewis & Clark College-OR  'A'                          NT    3:30.63    4  
     1) Bergh, August 20                2) Raphael, Sam 20                
     3) Witmer, William 19              4) Shepel, Ian A 18               
       24.12    49.64    24.89    53.05    25.36    55.46    24.75    52.48
  3 Whitman College  'B'                                   NT    3:38.91    2  
     1) Husband, Luke 19                2) Izbiky, Alex J 20              
     3) Lee, Alex J 22                  4) Nussbaum, Keith T 21           
       26.53    55.33    26.88    56.57    25.64    48.53    21.71    58.48
  4 Lewis & Clark College-OR  'B'                          NT    3:41.57  
     1) Bergamini, Jack V 21            2) Gannon, Rowan 20               
     3) Torres, Jonathan V 21           4) Smith, Sam M 18                
       27.05    55.21    26.02    55.08    27.18    56.23    25.20    55.05
  5 Lewis & Clark College-OR  'C'                          NT    4:11.55  
     1) Bress, Matt 19                  2) Beirne, Nathan 20              
     3) Salinger, Ben J 19              4) Virgin, Ben 19                 
       29.02    55.11    34.18  1:01.54    36.03  1:12.09    28.97  1:02.81
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 22                    
 
  1. Whitman College                     135   2. Lewis & Clark College                70
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 22                     
 
  1. Whitman College                     123   2. Lewis & Clark College                81